Sākums
Untumi piedāvā
Kontakti
Aleksandra L. foto ©
Tūrisma informācija

Jāšanas sporta nodarbības sertificēta instruktora vadībā
Sporta nodarbība          1h – 35,00 EUR (apmaksa pēc izmantotā laika)

Izjāde ar paaugstinātu intensitāti (rikši, lēkši) 1h – 35,00 EUR (apmaksa pēc izmantotā laika)


Jāšana ir sens sporta veids, kurā tiek attīstītas, pārbaudītas un vērtētas iemaņas jāšanā ar zirgiem. Šajā sporta veidā vīrieši sacenšas kopā ar sievietēm (vienīgais šāda tipa olimpiskais sporta veids). Jāšana kopš 1900. gada ir iekļauta Olimpisko spēļu programmā, sievietes Olimpisko spēļu jāšanas sacensībās piedalās kopš 1952. gada. Tajās pašlaik tiek sadalīti seši medaļu komplekti: iejādē, konkūrā (šķēršļu pārvarēšanā) un trīscīņā (visās disciplīnās gan individuāli, gan komandām). Šo sporta veidu starptautiski pārvalda Starptautiskā jāšanas sporta federācija (Fédération Équestre Internationale, FEI).(Vikipēdija)

Pie mums Untumos jebkurš interesents var apgūt jāšanas pamatiemaņas uz zirga instruktora vadībā. Instruktora zināšanas ir iegūtas personiskajās sporta gaitās, iegūstot sporta meistara klasi jāšanas sportā un arī pašreiz aktīvi nodarbojoties ar šo sporta veidu un piedaloties sacensībās.
Jāpiebilst, ka šo iemaņu apgūšanai jāvelta daudz laika un enerģijas, jo, kā daudz kas, no malas skatoties, liekas ļoti vienkārši, bet īstenībā prasa daudz pūļu un spēka. Es šo procesu salīdzinu ar baletu – cik viegli un gaisīgi tiek sniegts baleta priekšnesums, bet cik smaga darba un laika māksliniekiem jāiegulda, lai to sniegtu. Tā arī jātniekam zirgā jāsēž un tas jāvada, lai no malas pat neredz, ka notiek kāda jātnieka iedarbība uz zirgu un liekas, ka jātnieks jau neko nedara, bet jātniekam slapja mugura.
Un ir jāmīl šis skaistais, lielais dzīvnieks, mūsu draugs – ZIRGS
Zirgu sētas „Untumi” saimniece Ligita